Soutěže mladšího žactva a přípravky

Dlouho jsme neinformovali o soutěžích mladších žáků. Ti nastupují v krajských soutěžích v trojkovém a čtyřkovém volejbalu.

Poslední turnaj v trojkách se uskutečnil 15.2. v Teplicích. Na turnaji zahrálo skvěle naše béčko, které tento turnaj vyhrálo a do průběžného žebříčku si připsalo cenné body v boji o celkové druhé místo. Na třetí Teplice A má náskok tří bodů. Soutěži zatím vládne tým SKV Ústí A, kterému se ale tento turnaj nepovedl podle představ a skončil až na třetím místě.

V soutěži čtyřek startuje 6 družstev, ale pouze dvou klubů. Po třech týmech má SKV a VK Jirkov. Soutěži zatím vládne jirkovské áčko, když na posledním turnaji 22.2. nepoznalo hořkost porážky a navýšilo svůj náskok na vedoucí příčce již na 10 bodů. Našemu A týmu se turnaj nepovedl. Bez chybějících opor se naši hráči hledali ve všech herních činnostech a po porážce s jirkovským áčkem prohráli v tie-breaku i s B týmem Jirkova. Cesta za vítězstvím v tomto soutěžním ročníku se tedy značně zkomplikovala, poněvadž do konce soutěže zbývá odehrát již jen dva turnaje.

Soutěže mladšího žactva pokračují dalším kolem 7.3. (trojky) a 14.3. (čtyřky) v Jirkově.

V sobotu 29. 2. pokračoval 4. turnajem Ústecký minicup. Pro ústecké týmy to byla poslední možnost, jak vylepšit své umístění v boji o postup na krajské finále barevného minivolejbalu, kterého se zúčastní šest nejlepších týmů z každého okresu Ústeckého kraje. Turnaj byl poznamenán neúčastí

některých teplických a děčínských družstev vzhledem k probíhajícím jarním prázdninám. I tak se na dobětické Rabasce prezentovalo ve čtyřech kategoriích celkem 91 družstev a odehrálo se 301 7 minutových utkání. Postupující družstva na krajské finále, které proběhne tradičně v Litvínově 4. a 5. dubna 2020, jsou v průběžné tabulce barevně zvýrazněny.