Žáci drží postupové příčky v ČP

Žáci drží postupové příčky v ČP
Na Lužinách se dobrými výkony prezentovali naši žáci.

Uplynulou sobotu a neděli se náš žákovský tým představil v pražských Lužinách na druhém turnaji druhé výkonnostní osmičky Českého poháru.

V posledním období herně tápající tým dal zapomenout na nepovedené říjnové turnaje a v Praze se prezentoval kolektivní nátlakovou hrou založenou na kvalitním podání, stabilním příjmu a secvičených útočných kombinacích. V herní pohodě naši odehráli zejména první polovinu turnaje, ve které si připsali čtyři výhry v řadě proti nevyzpytatelným soupeřům Plzně (2:0), Odolena Vody (2:0), Dansportu Praha (2:1) a Kolína (2:1). V posledním utkání sobotního programu jsme narazili na Orion Praha, se kterým jsme svedli vyrovnanou partii, ale bohužel se stejným výsledkem jako před měsícem v Hradci Králové (1:2).

Neděli jsme zahájili vítězstvím nad stále se zlepšujícím týmem Slavie Liberec. Utkání se pro nás nevyvíjelo vůbec dobře a v náš prospěch se začalo lámat až v druhé polovině druhého setu, když ten první jsme celkem hladce prohráli. Tým v sobě našel morální sílu a utkání dovedl do tie-breaku, ve kterém si vítězství již zkušeně pohlídal. V posledním utkání proti Lvům Praha nám šlo o udržení naděje na postup do první výkonnostní osmičky, kam postupují vždy dvě nejlepší družstva. Lvy Praha bychom museli porazit 2:0 a čekat ještě na výsledek posledního utkání Orionu. Náš tým měl snahu, bojoval, ale proti vysokým hráčům Prahy se naši útočníci jen stěží prosazovali. Porážka 0:2 nás usadila v tabulce na 3. místě (celkově 11. místo). Tím si stále držíme postupovou pozici do republikové fáze ČP.


Partneři