Povedený víkend mladších a starších žáků

V domácím prostředí dobětické Rabasky se o uplynulém víkendu odehrály hned dva turnaje. V sobotu si v trojkovém volejbalu se svými vrstevníky změřili síly mladší žáci, v neděli na ně navázali starší žáci.

V soutěži mladších žáků startují za náš klub hned 3 týmy a všem se herně i výsledkově dařilo. Skupinu A s přehledem ovládlo naše áčko, béčko skončilo druhé s jednou porážkou od svých kamarádů z klubu. Skupinu B vyhrál tým SKV C, který si tak pro další kolo soutěže zajistil účast v lepší výkonnostní skupině.

Áčko starších žáků nastoupilo v nesilnější možné sestavě s očekáváním přímého souboje o první místo v tabulce s žákovským týmem Jirkova. V zápase se našemu týmu herně moc nedařilo, oproti předchozímu turnaji byla vidět nedostatečné zapojení do hry a nižší nasazení. To se projevilo zejména v prvním setu, kde jsme jasně prohrávali a v závěru ani dlouhá šňůra na podání Kuby Musílka nedokázala odvrátit porážku. V druhém setu jsme nastoupili s obměněnou sestavou a po vyrovnaném průběhu jsme se štěstím urvali koncovku. V úvodu rozhodujícího tie-breaku se ale opakovala situace z prvního setu, kdy jsme vlažným přístupem ztratili několik jednoduchých míčů. Při výměně stran tedy prohráváme o 3 body. V druhé části se nám povedly dvě série na podání, tím obracíme stav v náš prospěch a nakonec vyhráváme 17:15. Ve zbývajících utkáních náš tým s přehledem zvítězil a v průběžné tabulce navýšil své vedení o 2 body před Jirkovem.

Béčko na stejném turnaji předvádělo nadšený výkon. Tým složený z mladších žáků a starších začátečníků postupně získává na herní jistotě a zlepšuje se každým turnajem.

Příští týden mají mladší žáci volno a starší se ukáží na 3. kole Českého poháru žáků v Jirkově.