Kadeti na předposledním extraligovém turnaji

Kadeti na předposledním extraligovém turnaji
Tento víkend na přelomu února a března naši kadeti odjeli na předposlední extraligový turnaj, tentokrát do pražského Proseku a znovu ve 3. výkonnostní skupině.

Naším cílem bylo se opět v této 5ti členné skupině udržet, čili obsadit nejhůře 4. místo nebo lepší.
Turnaj nás zastihl v celkem slušné formě, kterou jsme ale nebyli schopní pokaždé naplno prodat. Dokládají to i naše výsledky, když jsme ve čtyřech zápasech až 3x museli dojít (často zbytečně) až do tajbrejku. Jeden vyhraný tejbrejk a dva prohrané plus jedna prohra 0:3 s favoritem skupiny z Kojetína nám vynesly pouze 4 body do tabulky. Proto jsme se museli spoléhat a doufat v pro nás pozitivní výsledek z posledního zápasu, kde si to v přímém souboji o sestup rozdali domácí Prosek s Českou Třebovou. Tento duel nakonec naštěstí dopadl tak, jak jsme potřebovali a díky těmto pozitivním okolnostem jsme se se štěstím nakonec ve skupině dokázali udržet, když jsme obsadili 4. místo.
Naše silné a slabé stránky, i přes veškeré úsilí v tréninku, zůstávají bohužel beze změny. Nejvíce nás stále trápí slabá hra v poli, nedostatečná koncentrace na jednotlivé úkoly a častý chaos v mezihře. Naopak se nám povedlo trochu zvednout účinnost servisu a znovu jsme se mohli spolehnout na celkem stabilní sílu v útoku.

Za necelý měsíc na konci března odehrajeme již poslední letošní extraligový turnaj, který bude ale ten nejdůležitější. Naše výsledky v kadetech v poslední době nebyly nejhorší, přesto ale stále nemáme jistotu přímého udržení se v soutěži. Příště totiž narazíme v přímé konfrontaci na celky se stejnou situací a budeme se muset umístit lépe než oni, abychom se vyhnuli poslední čtyřce v soutěži a nemuseli tak hrát velice nepříjemnou baráž o záchranu extraligy.

Sestava: Jan Chládek (C), Matouš Lank, Albert P. Roubal, Vojtěch Brož, Jan Rottenborn, Adam K. Eisner, Daniel Novák, Mikoláš Vlach, Matouš Zeman, Adam Friml, Petr Procházka, Matěj Jiráček

Trenér: Petr Pěkný

As. trenéra: Pavel Kovář


Partneři