Kvalitní lednová představení starších žákyň

Kvalitní lednová představení starších žákyň
V lednu měly starší žákyně našeho klubu napilno. Až 3 ze 4 víkendů byly v herním nápřahu, z toho 2x krajský přebor a 1 celý víkend Českého poháru. Vše zvládnuto výsledkově a i herně uspokojivě.

Hned první sobotu, 4. ledna 2020 se konalo další kolo krajského přeboru starších žákyň, na které se po postupu do nejsilnější skupiny naše hráčky už moc těšily. Jeli jsme do Jirkova, kde jsme v A-skupině měli postupně za soupeře týmy Jirkova, Volejbalu Ústí, Duchcova a Teplic. V nabité krajské konkurenci se naše hráčky vůbec neztratily, získaly skalp konkurenčního městského klubu a také Teplicím a Duchcovu jsme podlehli až v tie-breaku. Bohužel, poslední prohraný tie-break s Teplicemi o 4 body nás stálo udržení se ve skupině. Naše hráčky se na turnaji prezentovaly pěknou a sympatickou hrou, proto náš sestup nám dodalo motivaci, hned v dalším kole KP se do této skupiny vrátit.

To se povedlo. Dne 25. ledna jsme cestovali do Mostu na turnaj B-skupiny KP s cílem, pokusit se postoupit a sezonu v KP dokončit v nejsilnější skupině. Na turnaj jsme díky školním lyžařským zájezdům a nemocím (chřipková epidemie) jeli v oslabené sestavě, leč jsem hráčkám předem zdůrazňoval, že tato sestava je pořád kvalitní a má na postup. Po tie-breakové prohře s Děčínem už holky nezaváhaly a díky ostatním výsledkům ve skupině jsme cíl postupu splnili.

Ve dnech 18-19. ledna jsme cestovali s týmem do Kostelce nad Orlicí na další kolo Českého poháru. Cíl byl nácvik pokročilejších herních prvků z posledních tréninků, srovnání s vyšší kvalitou týmů ve vyšší skupině a podle možností se pokusit o postup do ještě vyšší skupiny. Turnaj se nám výsledkově povedl, druhé místo nám zaručilo postup. Prezentovaná hra ukázala, že hráčky začínají mít spojené volejbalové vnímání a také týmovou sounáležitost. Také se jim otevřely nové možnosti, které nyní musíme chytnout v trénincích za pačesy a postupně si na novou, vyšší úroveň zvykat.

Z pozice hlavního trenéra tohoto týmu nemůžu jinak, než být spokojený a doufat, že hráčky nepřestanou dál pracovat. Myslím si, že nám roste perspektivní družstvo pro vyšší kategorie, ale bude nutné zůstat nohama na zemi a nezapomenout, v čem tkví základ úspěchu.

Autor: Karchee


Partneři