Promarněná koncovka druhého setu nás nakonec stála všechny body

Do konce druhého setu to vypadalo, že proti Kladnu zlomíme sérii bez bodu. Nestalo se.

SK Volejbal Ústí nad Labem - Kladno volejbal cz 1:3
(25:21, 27:29, 17:25, 19:25)

Filip Kramar (kapitán SKV Ústí nad Labem): Dnes dva dobré sety. Potom se nám přestalo dařit a nedokázali jsme se dál rvát. Dnešní zápas beru na sebe. V důležitých chvílích jsem týmu nepomohl.“

Jakub Salon (trenér SKV Ústí nad Labem):„Od začátku zápasu jsme hráli dobrý volejbal. Měli jsme navrch a soupeře přehrávali. Bylo vidět nasazení a chuť hrát. S prohranou koncovkou druhého setu, kdy nám začal váznout příjem, jsme úplně odešli a vytratila se energie, která je pro nás teď strašně důležitá. Po dvou setech, kdy náš výkon nebyl špatný, nepochopitelně skloníme hlavu. Nemůžeme si dovolit v zápase vydechnout fyzicky ani mentálně, což jsme dnes udělali.“

Hosté:

Adam Zajíček (kapitán Kladno volejbal cz): „Po prvním prohraném setu jsme se nepoložili a s velkou porcí štěstí zápas otočili k vítězství. Ústí předvedlo skvělý výkon. Udolali jsme je naší trpělivostí. Děkuji všem kladenským fanouškúm.“

Milan Fortunik (trenér Kladno volejbal cz):„Další utkání, ve kterém jsme se hledali v útoku, ale nakonec jsme to trpělivostí vybojovali za tři body.“

Statistika utkání - odkaz

Popis utkání:

Vyrovnaný úvod zápasu, obě družstva chybují na servisu, ale jsou důrazné v útoku ve hře na ztrátu. Od stavu 15:15 dokáží domácí třikrát zablokovat útok hostú a získají tak rozhodující vedení před koncovkou setu. Vedení ještě dalším blokem navýší na 24:21 a útokem Tibitanzla středem ukončí  vítězně set.

Do druhého setu posílá trenér hostů místo univerzála Okosanoviče levorukého Kuboše, ale ani tato změna nepřinese výraznější změnu ve hře hostů. Ústí drží vysoký standard výkonnosti. Dobře útočí na ztrátu a tak je opět dlouho vyrovnané skóre. Za stavu 20:20 domácí obranou v poli a tvrdým útokem získají vedení 22:20. Hostující trenér reaguje prvním timem a domácí kazí servis. Ústí útokem a chybou Kladna jde do vedení 24:22. Dva setboly, ale jsou pro domácí málo. Padá jim jednoduchá ulívka a Kramár je dvakrát ubráněn. Kladno tak se štěstím a za přispění domácích vyrovnává na 1:1 a tento moment je zvratový ve vývoji utkání.

Úvod třetího setu naznačuje pokračování dramatického boje, ale to vše trvá jen do stavu 7:7, kdy hosté trpělivým tlakem hry bez chyb začnou navyšovat vedení 9:12 a dále 15:19. Střídání nahrávače u domácích nepřinese zvrat ve skóre a to se dokonce navýší na pro Kladno pohodových 15:21. Za nemístnou reakci si ještě Beer vyslouží žlutou kartu, ale hosty to nerozhodí a dotáhnou set k vítězství.

Hned od začátku čtvrtého setu je vidět herní pohoda hostů a naopak křečovitost domácích. Ta je patrna na hře v poli i na opatrnosti v útoku. Ústí nechce dělat chyby, ale jejich nedůrazný útok Kladno v poli pochytá a tvrdým útokem promění v postupné vedení 3:5, dále 7:11, a když se přidá i špatný příjem podání a vedení hostů poskočí na 11:19, tak je o vývoji setu všem jasno. Domácí nenajdou mentální sílu k obratu, nepomůže ani střídání a set končí jednoznačně ve prospěch hostů.