Zlín si odváží tři body.

Vítězný druhý set nás nakopnout nedokázal. Ve třetím setu se předváděná hra opět vrátila k mizerným výkonům poslední doby.

SK Volejbal Ústí nad Labem – VSC Fatra Zlín 1:3
(20:25, 25:20, 13:25, 17:25)

Filip Kramar (kapitán SKV Ústí nad Labem): „23 chyb na servisu mluví za vše.“
Petr Černý (asistent trenéra SKV Ústí nad Labem): „Opět jsme horší na servisu. Zbytečné chyby nás sráží v důležitých chvílích“.

Čechmánek Michal (kapitán Fatra Zlín): „Za koncentrovaný výkon bez chyb, vyjma druhého setu, jsou odměnou tři důležité body.“
Obdržálek Přemysl (trenér Fatra Zlín): „Dnes z naší strany výborný, koncentrovaný výkon podpořený efektivním servisem a kvalitní přihrávkou“.

Popis utkání:

Po vyrovnaném začátku utkání (5:5) se dříve prosadí hosté. Kvalitním servise a účinným blokem jdou jako první do dvoubodového vedení, které za přispění chyb domácích navýší na 6:10. Následuje první time domácích, který ale situaci nezvrátí. Zlín koncentrovaně dělá ztráty a postupně navýší vedení na 12:17, kdy následuje druhý oddech trenéra Salona a opět bez výsledku. Zlín pečlivě dohrává dobře rozehraný set k vedení 0:1 a nezabrání mu v tom ani příchod Kobolky a Kasana.

Úvod druhého setu pokračuje ve vývoji setu prvního. Hosté jdou do mírného vedení 3:5 a domácí stále kazí servis v sériích. Až povedené bloky Ústí přivodí obrat ve vývoji skóre, které se překlopí na stranu domácích, 14:10. Zlín začíná chybovat v útoku a Ústí toho využije k dalšímu navýšení vedení na 19:14 a dále na 22:18. Hosté již nedokáží koncovku setu zdramatizovat, time ani střídáním nepomáhají, a tak domácí vyrovnávají na 1:1.

Třetí set začíná Ústí nakupením nevynucených chyb v útoku i na servisu, pouští hosty do rychlého vedení 2:6. Ti nadále využijí nekoncentrovanosti domácích volejbalistů a postupně navyšují bez problému vedení na 5:13, 11:20 a 14:22. Ani střídání domácího trenéra, kdy posílá na hřiště nahrávače Kasana, nezastaví vývoj setu, který Zlín suverénně dotáhne k hladkému vítězství 13:25.

Od začátku čtvrtého setu je nadále patrná převaha hostů v úspěšnosti útoku a v kvalitě podání. Zlín bez většího úsilí a za přispění chyb domácího celku získá velice rychle vedení 3:9 a 5:12. Tento náskok domácí nemají čím zlikvidovat. Servis nadále kazí a v útoku jsou nedůrazní. Hosté si tak v pohodě dojdou pro hladké vítězství v setu i zápase.

Autor: Mgr. Přikryl Miroslav, foto Jana Zlámalová