Rozhovor: Mates Koloušek

Rozhovor: Mates Koloušek
Další letošní posilou je mladý smečař, který má slavné volejbalové kořeny a extraligové ambice!

Ahoj Kolouchu, prosím představ se v krátkosti našim fanouškům:

Ahoj jmenuji se Matěj Koloušek, je mi 20 let, pocházím z Plzně a přišel jsem z Kladna. Vystudoval jsem střední ekonomickou se sportovním zaměřením na Kladně a chystám se na vysokou školu do Prahy na ČZU. Jinak svůj volný čas jsem s kamarády, s rodinou a nebo jsi rád zajdu na squash.

Zastavme se ještě u rodiny. Ty pocházíš z jedné z těch volejbalových, že?

Ano. Pocházím z třetí generace volejbalistů z rodiny Koloušků, Myslíků a Hromiřů. Jsem nejstarší volejbalista z třetí generace. Druhý je můj bratr Vít Koloušek (12 let) a poslední moje sestřenice Anna Hromiřová (15 let). Všechno to pramení od mého dědečka Richarda Myslíka, trenéra reprezentace a trenéra v Turecku a mé babičky Jany Myslíkové. Výborné trenérky a rozhodčí na nejvyšší úrovni. Měli dvě dcery: Báru a Káju, obě také výborné volejbalistky. Moje máma Karolína Koloušková to dopracovala až do Turecka, kde se stala hvězdou jak v šestkovém volejbale, tak i v beachvolejbale. Můj otec Jakub Koloušek působil také v zahraničních klubech ve Francii, Polsku a pak v české lize, kde také získal jméno.

Máš tedy rozhodně na co navazovat. A jaká byla tvoje cesta do SKV?

Ano to mám a chtěl bych v téhle linii pokračovat. Do Ústí jsem se dostal přes mého manažera Martina Kubištu, který mi zde zařídil angažmá. Jsem rád, že jsem tady, protože si myslím, že se mi naskytne větší možnost podílet se na více extraligových zápasech.

Není to ale tvoje první zkušenost s extraligovým volejbalem, viď?

Ne to není. Už jsem byl na Kladně, kde jsem zasahoval do hry jenom letmo, ale zahrál jsem si třeba i CÉV Cup proti VRC Kazincbarcika nebo Velpa z Finského Tampere.

V SKV budeš pracovat pod trenérem Vašinou. Setkali jste se už někde?

Ano s trenérem Vašinou jsem se už setkal a dokonce jsem pod ním chvilkově trénoval ve VK Ostrava v juniorské extralize, kde jsem společně získali 4. místo na mistrovství české republiky. A znám ho také z jeho kempu, který každoročně pořádá v České Třebové, kde už působím druhým rokem jako lektor děti.

A co očekáváš od nadcházející sezony v Ústí?

No určitě bych se chtěl dostat do play-off, bojovat o co nejlepší umístění, prosadit v kádru a pomoct mu jak nejvíc budu umět.

Díky za rozhovor!

foto © VK DUKLA Liberec


Partneři