Anketa

Na jakém místě nás letos vidíte?
 Na čele tabulky
9,74% 9,74 %
 Klidný střed tabulky
29,87% 29,87 %
 Na hranici playoff ( 9. - 10. )
32,47% 32,47 %
 Spodek tabulky, boj o záchranu
27,92% 27,92 %
 Celkem hlasovalo: 154

zprávy

Příprava na novou sezónu je tu!

woody, 7. srpna 2017 21:04


Volejbalová Dřevěnice a více...


Vítáme všechny naše fanoušky po letní pauze před branami nové extraligové sezóny, která se kvapem blíží. Letošní start je naplánován na 30. září což je skoro o měsíc dříve než loni. A co se tedy změnilo a co nás čeká?

V první řadě naše domácí hala doznala přes léto změn, máme nová světla, nový strop a celkově barevnější halu. Naše domácí prostředí se tedy zmodernizovalo a doufáme že i pro vás jako fanoušky bude příjemnějším prostředím.

Loňský kádr opustila většina našich hráčů. Z týmu zůstali pouze blokaři Martin Tibitanzl a Jan Vodvárka, smečař Marek Šulava a libero Jirka Kořínek. Z řad ústeckých mladých hráčů doplní kádr nahravač Daniel Ulbrich který u týmu působil i loni a nově také mladý talent Jan Šídlo. Toto jméno budou znát hlavně starší fanoušci našeho klubu, díky jeho otci který v našem klubu působil v minulosti.

No a kdo tedy přišel do Ústí?

Nahravač a hrající asistent trenéra Luboš Bartůňěk z Odoleny Vody, univerzál Filip Kramar z Liberce, libero Martin Pondělíček z ČZU Praha a blokař Matěj Prajzler, který se vrací do české Extraligy po dvouletém působení ve Švýcarsku.

Z našich loňských cizinců nikdo nezůstal a místo toho k nám do klubu přicházejí nová jména. Kanadský smečař Chris Voth a lotyšský smečař Toms Vanags. Oba by měli přiletět ke konci srpna a zapojit se do týmového procesu. Další možné posily a změny týmu záleží na dalším jednání.

Ve složení popsaném výše doplněném o Víťu Bartůňka, který nám pomáhal na postu smečaře, jsme se zúčastnili tradiční Volejbalové Dřevěnice. V prvním skupinovém dni  jsme odehráli 4 utkání - Benátky (2:1), Humři (1:2), Velké Meziříčí (2:0), ČZU Praha "C" (2:0). Tyto výsledky nás vynesli na 2. místo ve skupině a postup do semifinalové skupiny o 1. - 6. místo.

Semifinálovou skupinu jsme začli prohrou 2:0 s ČZU Praha (Rumídci), následným finalistou. Druhý, vyhrocený zápas proti týmu Severák jsme vyhráli 2:1 a měli jsme tak nakročeno do boje o 3.místo. Poslední zápas ve skupině mezi Rumídky a Severákem však nedopadl podle očekávání a díky menšímu počtu bodů jsme putovali pouze do boje o 5.- 6.místo. Tam nás čekal tým Aero Odolena Voda, kterému jsme podlehli 2:1. Bohužel po výhře nad Severákem jsme se viděli trochu výše ale nakonec jsme si tedy odvezli 6. místo, což je pro Ústecký volejbal nejlepší umístění za poslední roky. Fotografie z turnaje najdete v galerii pod článkem.
 
Další turnaj nás čeká v sobotu 12.8. v Chlumci nad Cidlinou. Mezitím také fyzická příprava plná potu a dřiny :-) 


Fotogalerie
velikost 550x412 velikost 550x412 velikost 449x550 velikost 550x412
velikost 550x412 velikost 550x412 velikost 550x550

zpráva byla zobrazena 1821x