zprávy

První výhra v sezoně je tu!

woody, 8. listopadu 2017 9:22

Minulý víkend se doma zadařilo, další víkend jedeme do Zlína.

Minulou sobotu jsme doma přivítali Benátky nad Jizerou a v tomto zápase jsme nutně potřebovali body. Slušným výkonem jsme zápas vyhráli 3:0 a získali první tři body do tabulky. Podrobnější informace ohledně zápasu vám popíše report z utkání :

Domácí vstoupili do utkání velice koncentrovaně a trpělivě. Nedělali chyby na servisu a v útoku. Naopak u hostů byla často nepřesnost na přijmu podání završena chybou v útoku. Skóre tak postupně narůstá na straně domácích do pohodového vedení 19:10. Velkou zásluhu na tom má plachtící servis Tibitanzla, se kterým po celé utkání Benátky těžce zápasí. Závěr setu Ústí v pohodě zvládá útokem Vanagse a Kramára a nepřipustí  tím komplikace.

Druhý set  už Benátky drží krok s rozjetým Ústí do stavu 10:10, kdy na podání přichází opět Tibitanzl a sérií  pěti podání z toho tři „esa“  domácí odskakují na 15:10 a jsou za podpory diváku v euforii.  Drobný výpadek v útoku domácích, kdy se útočníci neprosadí proti jednobloku,  dovoluje Benátkám upravit skóré na 21:19, ale kvalitní servis (tentokrát Kramára) a obrana v poli nedá hostům další šanci na zvrat v setu a domácí vedou 2:0

Třetí set se družstva přetahují o bod a žádné si nedokáže vybudovat rozhodující náskok až do stavu 17:17, kdy domácí vyrobí v poli dvě chyby a Benátky odskakují na nadějných 17:19. Na podání přichází opět Tibitanzl a kvalitním servisem rozhodí útok hostů, kteří chybují a je srovnáno na 19:19. Benátky pokračují v chybách na útoku, Ústí přidá kvalitní blok a koncovka je rázem v režii domácích, kteří proměňují druhý matchball v první vítězství v letošním ročníku Uniqa extaligy a hned za tři vysněné body.

Děkujeme všem našim fanouškům, kteří dorazili v hojném počtu nás podpořit!

Další zápas odehrajeme v sobotu ve Zlíně, zápas podobně důležitý jako s Benátkami, tak doufáme v další přísun bodů. Utkání se hraje od 17:00 a budete ho moci sledovat na tvcom.cz. Odkaz najdete na našem webu.