2. kolo US-ZKYM v Děčíně

Václav Černý, 18. října 2018 7:56

Opět dívčí volejbal. :-)

Neděle 14.10.2018 US-ZKYM
 2. kolo mladších žákyň v šestkovém volejbale se odehrálo v Děčíně. Nastoupila proti sobě družstva SK Volejbal ÚnL, VSK Spartak Děčín, VK Sever Žatec, SKTO Duchcov a Volejbal Ústí n/L.

V prvním zápase jsme nastoupili proti Děčínu. Byl to vyrovnaný soupeř, který tvořil hru a nešel za vítězstvím za každou cenu. Zde holky vícekrát chybovaly v podání, nereagovaly na míče zadarmo a v neposlední řadě náš neslavný příjem. Na příjmu musíme hodně zapracovat. Sice jsme prohráli 0:2, ale špatný zápas to nebyl.
  Proti Volejbalu Ústí to byla jednoznačná výhra 2:0. Moc volejbalových výměn tam nebylo. Holky se rozpodávaly a to jim stačilo, aby došly k úspěšnému konci. Velká pochvala za podání Kačce Gusové a Agátě Rusňakové.

Proti Duchcovu jsme nastupovali s obavami. V prvním setu holky skvěle podávaly, vycházel i příjem, Duchcov často chyboval v podání. První set byla jednoznačná výhra po náš tým. Jenže jak to tak v dívčím volejbale bývá, vše nabralo jiný směr. Duchcov se rozpodával, spousta chyb na příjmu a nervozita o výsledek vedla ke zbytečným chybám v samotné hře. Druhý a třetí set byl jednoznačně v rukou Duchcova. Prohra 1:2.

Poslední zápas proti Žatci. Nesoustředěnost na podání vedla k častým chybám. Podání v této věkové kategorii, je zatím základním kamenem úspěchu. Byla to velká škoda, tento zápas se dal vyhrát. Prohra 2:0 .
 Jsou ještě na začátku, ale věřím v jejich potenciál.